W ramach Majówki w Mikołajkach Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury Kłobuk zapraszają na Wiosenny Rajd Rowerowy Mrągowo – Mikołajki- Mrągowo

Miejsce spotkania uczestników: Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26

Termin imprezy: 27.04.2012 (sobota), godz. 10.00

Plan Rajdu:
10.00 Start
13.30 ognisko przed Centrum Kultury „Kłobuk”. Prowiant we własnym zakresie
14.15 zwiedzanie Mikołajek z przewodnikiem turystycznym
16.00 Powrót rowerem do Mrągowa
Przewidywana godzina zakończenia:  19.00

Długość trasy: ok. 31 km w jednym kierunku

Opis trasy:
Rajd rozpocznie się w Mrągowie przy CKiT. Uczestnicy udadzą się drogą szutrową w kierunku Tymnikowa – Czerwonki. Po przejechaniu krótkiego odcinka drogą wojewódzką nr 59 w Muntowie skręcimy w kierunku Użranek. Od tego miejsca drogą asfaltową przez Jorę Wlk., Faszcze, Nowe Sady do Mikołajek. Droga powrotna tym samym odcinkiem.

Trasa jest częścią projektowanego czerwonego szlaku Mikołajki – Mrągowo – Święta Lipka. Więcej nt. „Mazurskiej Sieci Szlaków Rowerowych”
tutaj…

Prowiant we własnym zakresie.

Uczestników obowiązuje przestrzeganie zasad i przepisów prawa o ruchu drogowym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego obowiązujących rowerzystów. Za skutki naruszenia przepisów Kodeksu Drogowego i innych przepisów prawa uczestnik odpowiada osobiście.

Osoby niepełnoletnie (nieposiadające uprawnień do samodzielnego poruszania się po drogach) mogą uczestniczyć tylko pod opieką osób dorosłych. Zaleca się posiadanie kasków (w szczególności przez dzieci). Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Wpisowego nie pobiera się.

Ubezpieczenie:
Ponieważ rajd ma charakter otwarty i nie obowiązują zapisy, każdy z uczestników ubezpieczenie od NNW organizuje we własnym zakresie.

W przypadku odwołania imprezy np. ze względu na niesprzyjające warunku atmosferyczne, informacja ukaże się na powyższej stronie internetowej.

Zapraszamy!