Przeznaczony dla amatorów turystyki aktywnej o dobrej kondycji fizycznej i wytrzymałości psychicznej. W dniu 18 czerwca odbędą się Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację – Rajd Krutyni 2016.

Przejść przez tajemnicze leśne zakamarki i zarośla. Przepłynąć kajakiem mazurskie jeziora, rzeki i bagna. Przejechać rowerem mazurskie dukty, polany oraz łany zbóż. Do pomocy tylko mapa, kompas oraz siła własnego ciała i umysłu. Ruszyły przygotowania do trzeciej edycji Mazurskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację – Rajd Krutyni 2016.

Tegoroczna impreza będzie się różnić od poprzednich, gdyż zapraszamy nie tylko duety, ale i singli. Podczas jednodniowej rywalizacji w okolicach rzeki Krutyni zawodnicy będą mieli do pokonania 25-100 km, zależnie od kategorii. W tym roku organizatorzy zawodów na orientację przygotowali cztery trasy:

Ekstremalna

Skrajnie wyczerpująca trasa, którą należy pokonać kajakiem, rowerem i pieszo. Propozycja dla osób, które chcą sprawdzić granice swojej wytrzymałości fizycznej i psychicznej.

Rekreacyjna

Doskonały przepis na wakacyjną przygodę na Mazurach, także w parach! To propozycja poznania regionu na rowerze, kajakiem i pieszo! Przygoda łącząca w sobie tajemnicę, emocję i adrenalinę!

Rowerowa

Odpowiedź na zew przygody i chęć odkrywania świata na dwóch kółkach. Zawodnik otrzymuje mapę i ma do pokonanie trasę w przepięknej scenerii szlaku kajakowego Krutyni. Tylko determinacja i chęć zwycięstwa doprowadzi go do mety. Idealna propozycja sprawdzenia swoich możliwości w mazurskim terenie!

Piesza

Trasa skierowana do miłośników wędrówek. Pozwala w niebanalny sposób z mapą i kompasem w ręku spędzić aktywnie czas na łonie mazurskiej natury. To również nieszablonowa możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i hartu ducha.

Wszystkie trasy będą zawierać etap – bieg na orientację, podczas którego zadaniem zawodników będzie jak najszybsze przebycie określonego odcinka wyznaczonego punktami kontrolnymi. Którędy uczestnicy rajdu pokonają dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od ich: sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii.

Bazą rajdu jest jak co roku Stanica Wodna PTTK w Sorkwitach. Nowością jest możliwość startu indywidualnie! Regulamin MEZnO oraz komunikaty techniczne będą zamieszczane na bieżąco.

Nie czekaj! Zmierz się z własnymi słabościami, dąż do celu bez względu na pogodę, teren, znajomość mapy. Zgłoś siebie lub drużynę na MEZnO!